Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

Ohlédnutí za projektem „Hra je radost"

Zdá se Vám ten název pro akci, která proběhla v Domě seniorů „POHODA", neadekvátní?

Opak je pravdou, neboť sledujeme vše, co se kolem děje a už začátkem roku jsme zjistili, že v tomto období se na celém světě slaví Světový den her.

Víme, že hra je fenomén, který provází člověka v každém věku na celém světě. Je to činnost, která přináší do života prožitky štěstí a radosti. Hra je zábava, kterou si volíme dobrovolně, svobodně a my jsme chtěli takový den plný zábavy prožít se svými přáteli z Domova Vesna, ze Sociálních služeb města Orlová, z Domova seniorů Kamenec z Ostravy, nezapomněli jsme ani na domovy z Gorzyc a Rybnika.

Počasí přálo, soutěžní část proběhla v prostorách zahrady. Soutěžilo se ve hře v kostky, v hodu míčkem na terč, střílelo se míčkem na branku, hráli jsme kuželky, petangue, nechyběl ani hod míčkem do „mamlasa". Zahradou se rozléhala slova češtiny i polštiny, avšak smích zněl stejně. Všichni si rozuměli.

Nechybělo ani výborné občerstvení, hudba, dobrá nálada. Dopolední čas nám zpříjemnilo originální vystoupení kata, který přítomným přiblížil ne hru středověku, ale odsuzované povolání, se kterým se již naštěstí v současném civilizovaném světě nesetkáváme.

V závěru byl každý účastník odměněn nějakou pozorností, kterou pro setkání s názvem „Hra je radost" věnovali dárci - Město Orlová, Žmolil s.r.o., MAGNOLIE PLUS CZ s.r.o., TOP MÓDA Pavly Gabzdylové, Hotel Siem, Lékárna Orel, Dentimed s.r.o., Inter Meta, s.r.o., a SCA Hygiene Products s.r.o.

Generálním dárcem našeho projektu byla Nadace OKD, jež nám finančně přispěla nejen na občerstvení, výzdobu či vystoupení kata, ale plně uhradila plynový gril.

Všem dárcům moc děkujeme, vážíme si jejich štědrosti.

Ve hrách obsadila : 1. místo – p. Anna Šimanská, Domov Vesna, p.o.

2. místo – p. Danuše Štěrbová, Dům seniorů „Pohoda", o.p.s

3. místo – p. Rozália Martinovičová, Dům seniorů Pohoda, o.p.s.

Blahopřejeme nejenom vítězům, ale všem, kteří se her zúčastnili. Těší nás, že v sobě našli odvahu, dokázali se motivovat, potlačili své emoce a usilovali o nejlepší výkony. Věk nebyl u nikoho překážkou. Nejstaršímu hráči totiž bylo 88 let.

Poděkování patří všem, kteří přispěli k bezproblémové přípravě a průběhu her – zaměstnancům domova, dobrovolníkům, studentkám GOA Orlová, které jednotlivými soutěžemi seniory provázeli.

Novinky z domova

Aktuality 2021
Datum zveřejněníNázev  21.01.2021  Poděkování MSK  22.01.2021  Nové vybavení s Nadací ČEZ v POHODĚ  25.01.2021... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 5:56
Přerušení dodávky el. energie dne 11.6.2021
V důsledku plánovaného přerušení dodávky elektické energie dne 11.6.2021 nebudou fungovat po celý den (předpoklad je do 15 hod., ale může... Více ...
pátek 11. červen 2021 7:38
Návštěvy aktuálně od 8.6.2021
Návštěvy od 8.6.2021 Návštěvu lze připustit pouze za podmínky, že osoby navštěvující uživatele předloží dokument, že : 1) osoba... Více ...
středa 9. červen 2021 6:33