Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

 Výsledek obrázku pro nadace okd

Návštěva z říše zvířat

Největší luxus, který si můžeme v životě dopřávat, se skládá z nesmírně cenných drobných radostí. A záleží jen na nás, jak si dokážeme vyhledat tyto krásy nenápadných věcí a potěšit se jimi. To bylo také cílem našeho projektového dne v Domě seniorů „POHODA“, o.p.s., kde se konala zahradní slavnost „Zvířata v akci“. Uskutečnila se dne 6.9.2018 v areálu zahrady. Pozvání přijali přátele z partnerských organizací – Domova pro seniory kamenec Ostrava, Sociálních služeb města Orlová, Domova Vesna, ale rovněž z příhraniční oblasti Polska – z Miejskego Domu Pomocy Spolecnej v Rybniku a Domu Pomocy Spolecznej v Gorzycach.

Kulturní program potěšil milovníky přírody a všeho živého. Přítomní měli možnost shlédnout vystoupení sokolnické skupiny Vancoš, a seznámit se nejen s výcvikem dravců, ale rovněž s informacemi o jejich způsobu života. Neméně zajímavá byla návštěva canisterapeutického týmu z Bohumína, který předvedl záchranářský a canisterapeutický výcvik v praxi. Pomyslnou třešničkou na dortu byla ukázka výcviku z kynologického klubu Orlová. Výcvikářka, paní R. Radovesnická, předvedla výcvik šampiona – Sashimima Experta Absoluta. K úplně spokojenosti diváků vystoupil Tančení klub Joy z DDM Orlová, a nechyběla ani tradiční tombola.

Na realizaci zahradní slavnosti se finančně spolupodílela Nadace OKD, za což jí patří velký dík. Na realizaci přispěla částkou 25.000,- Kč. Za pěkné dárky do tomboly také děkujeme našim dlouholetým dárcům – firmám Drogerie Žmolil, s.r.o., Magnolie Plus CZ  s.r.o., Eva Skřižovská - ESAM, Top MÓDA -Pavla Gabzdylová , Ing. Miroslav Kurka - TRADETEX.

Ohlas akce nás ujistil, že senioři se stále umí zadívat do krásné přírody, vidět kolik nádhery je v těch nejmenších věcech a radovat se z nich.

„Radost je životní potřeba, životní síla, a životní hodnota“. (J.Keppler)

Hana Třasková, Dům seniorů „POHODA“, o.p.s.

Novinky z domova

Aktuality 2022
Datum zveřejněníNázev    04.04.2022  Vstupní čipové karty   14.03.2022  Změna opatření k návštěvám ... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 5:56
Poděkování MSK 2021
Rádi bychom tímto poděkovali Moravskoslezskému kraji za finanční podporu v roce 2021 V roce 2021 nám byla ze strany MSK poskytnuta podpora... Více ...
pondělí 16. květen 2022 10:18
Projekty 2022
  ZdrojNázevÚčel použitíVýše dotace Moravskoslezský kraj Program na podporu poskytování sociálních službeb pro rok 2021 Mzdy... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 4:34