Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

 

Město Orlová - oficiální prezentace

Tak si tu žijeme ……

…byl název projektové akce, kterou jsme pořádali 2. října v prostorách Domu kultury města Orlové u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Naším záměrem bylo připravit pro seniory města Orlové příjemné dopoledne v kruhu přátel a vrstevníků.

Dobře víme, že fotografie hrála a hraje v životě člověka velkou roli. Proto jsme se rozhodli uspořádat malou vernisáž, zachycující život aktivního seniora. Své fotografie nám zaslali Sociální služby města Orlové, Domov Vesna, Slezská diakonie, Kluby důchodců Orlová a Dům seniorů „Pohoda“. Soubory fotografií poskytly divákovi okénko do dnešního života seniora.

Celou akcí se linulo jako dlouhá nit slovo vzpomínka. Atmosféru podtrhly tóny flétny v podání Martiny Zollerové a malých flétnistů. Písně 60. let mnohé vrátily do dob jejich mládí. Další část oslavy se nesla v duchu motta „Žij a užívej“. Projekce filmu Tátova Volha v podání známých českých herců nás přiměla se zamyslet nad skutečnými hodnotami života. Ty byly a jsou stále stejné. Ohlasy na tuto akci nás ujistily, že náš záměr a snaha oslavit Mezinárodní den seniorů nebyla marná a my jsme si dali předsevzetí, že v této tradici budeme i nadále pokračovat.

Díky finanční podpoře města Orlové jsme mohli tuto akci uskutečnit a důstojně oslavit Mezinárodní den seniorů v našem městě.

Výstavu si přišli prohlédnout i naši obyvatelé a personál domova.

 

Novinky z domova

Projekty 2019
  ZdrojNázevÚčel použitíVýše dotace         Moravskoslezský kraj Program na podporu zvýšeí kvality soc.služeb... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 4:34
Dárci 2019
Pravidla pro přijímání darů:Pravidla DatumDárceHodnota daruPovaha daru    Účel použití          ... Více ...
pondělí 2. únor 2015 8:42
Aktuality 2019
Datum zveřejněníNázev     07.06.2019  Akce "Slavíme s chutí" - s TESCO   Vy rozhodujete, my pomáháme" ... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 5:56