Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

Být na cestách je hezké, a tak jsem i našim klientům jedno červnové dopoledne dopřáli znovu zavítat na místa, která v minulosti navštívili a jsou spojena s jejich vzácnými a často nezapomenutelnými vzpomínkami. Pozornou průvodkyní jim při tomto cestování byla opět paní Mgr. Hanka Sztwiertniová z Městské knihovny Orlová. Klienti při své první cestě zavítali do hlavního města Prahy, kde navštívili Pražský hrad, katedrálu sv. Víta, Staroměstské náměstí, Pražský orloj a další významná místa. Nechyběla zmínka o hoře Říp, bratrech Čechovi a Lechovi, kněžně Libuši, Karlu IV. atd. Další cesty směřovaly na pohoří, která lemují naše hranice – na Šumavu, do Krkonoš, Jeseníků, Beskyd a také do známých národních parků. Poslední zastavení bylo věnováno návštěvě hradů a zámků. Společně jsme navštívili Křivoklát, Lednici nebo Pernštejn. Byli jsme svědky toho, jak beseda a povídání naší milé průvodkyně dokázalo u klientů vyvolat krásné a někdy mnohdy už téměř zapomenuté vzpomínky z jejich mládí.

Novinky z domova

Projekty 2019
  ZdrojNázevÚčel použitíVýše dotace         Nadace ČEZ Pomáhej pohybem Pohodová koupel Koupací lehátko... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 4:34
Volná pracovní místa
   Volná pracovní pozice       pracovní pozice:  Všeobecná zdravotní sestra pracovní úvazek:  plný... Více ...
středa 28. leden 2015 11:47
NÁRODNÍ CENA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB – Pečovatelka roku 2019
NÁRODNÍ CENA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB – Pečovatel/ka roku 2019 Protože si pracovníků v našem domově velmi vážíme, máme tady jednu... Více ...
čtvrtek 31. říjen 2019 6:37