Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

NÁRODNÍ CENA SOCIÁLNÍCH SLUŽEB – Pečovatel/ka roku 2019

Protože si pracovníků v našem domově velmi vážíme, máme tady jednu speciální nominaci. Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE každoročně vyhlašuje celostátní soutěž, ve které oceňuje pracovníky ve všech druzích sociálních služeb. Cílem je zviditelnit a ocenit práci jednotlivců – pracovníků sociálních služeb, zvýšit prestiž a společenské uznání těchto profesí. Účelem je podpora pozitivní motivace zaměstnanců v tomto nelehkém povolání a jejich prostřednictvím pak rozvoj a zvyšování kvality sociálních služeb v České republice.

Do kategorie pracovníka v sociálních službách v pobytových zařízeních jsme se letos rozhodli nominovat naši aktivizační pracovnici, paní Hanku Třaskovou.

Důvod nominace:

Společně s našimi uživateli jsme se rozhodli nominovat paní Hanku Třaskovou, která pro náš Domov hraje klíčovou úlohu. Samotná existence domova je totiž z velké části její zásluha, neboť je jednou z jeho zakladatelek. V příštím roce to bude kulatých 20 let, co Domov funguje a paní Hanka zde jako pracovnice v sociálních službách pro nepedagogickou činnost pracuje.
I přes to dokáže každý den přicházet s novými nápady a díky své nekonečné fantazii pro naše uživatele připravovat vždy smysluplný a originální program. Umělecké nadání a smysl pro detail udělají i z té nejmenší záležitosti nezapomenutelný zážitek.
Důvod nominace nejlépe vystihují slova našich uživatelů, kteří uvádí následující: „paní Hanka nám přirostla přímo k srdci, je obětavá, šikovná a velmi nápaditá. Je naše sluníčko, naše jednička s hvězdičkou, dělá pro nás hodně a jsme rádi, že ji tady máme. Má široké srdce pro všechny, najde si cestu ke všem, obdivuji ji. Je perfektní, je nejlepší.“
Slova chvály ze strany našich uživatelů jsou zasloužená. Způsob, jakým paní Hanka k uživatelům a k jejich rodinám přistupuje, je jedinečný. Váží si každého jediného člověka, respektuje jeho individualitu a velmi citlivě vnímá jeho potřeby. Silně vyniká v oblasti komunikace, díky čemuž mohl domov navázat pevné vazby s místními institucemi, které s námi úzce spolupracují a podporují naši činnost.
Je velmi cenným členem našeho pracovního týmu. Své kolegy umí vždy ocenit, podpořit, motivovat a pro neutuchající zájem o rozvoj Domova má obdiv mnohých z nás.
Paní Hanka zkrátka pracuje nad rámec svých povinností. Je výjimečná nejen jako pracovnice, ale je obdivuhodná především jako žena, která rozdává úsměvy i tehdy, kdy to sama v životě nemá jednoduché. Děkujeme paní Hance za to, jaká je, protože bez ní by Domov nebyl tím, čím je.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O vítězích rozhoduje nezávislá odborná porota. A my již víme, že paní Hanka bude jednou z oceněných na slavnostním vyhlášení  na Novoměstské radnici v Praze dne 4. 12. 2019.

Od 4. do 15. listopadu bude rovněž probíhat na stránkách http://www.apsscr.cz/narodni-cena/ internetové hlasování, kde bude možné dát oceněným finalistům hlas, a podpořit je tak ve veřejném hlasování a zisku Ceny veřejnosti za rok 2019. 

Prosíme tedy veřejnost o zapojení se do tohoto hlasování, ať si paní Hanka z Prahy odveze nejen ocenění od odborné poroty, ale i cenu veřejnosti. 

 

Novinky z domova

Komunikace s rodinnými příslušník prostřednictvím SKYPE
Vážení,  využijte možnosti spojení s našimi klienty prostřednictvím SKYPE - už. jméno 721 031 665 , heslo 2000pohoda. Stačí... Více ...
čtvrtek 29. říjen 2020 9:09
Aktuality 2020
Datum zveřejněníNázev  14.02.2020 Děkujeme dárcům 2019  06.03.2020 Zákaz návštěv  18.03.2020 Opatření v domově... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 5:56
Dárci 2020
Pravidla pro přijímání darů:Pravidla DatumDárceHodnota daruPovaha daru    Účel použití  20.04.2020 Výbor dobré vůle... Více ...
pondělí 2. únor 2015 8:42