Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

„Jako v bavlnce“ díky Výboru dobré vůle Nadaci Olgy Havlové

Imobilní klienti našeho domova se mohou díky podpoře Výboru dobré vůle Nadaci Olgy Havlové cítit zase mnohem komfortněji. Tato nadace v letošním roce, na základě naší žádosti o podporu, poskytla domovu částku 20 000,- Kč na nákup polohovacích pomůcek. 

U klientů, kteří jsou trvale upoutáni na lůžko, je kvalitní a pravidelné polohování naprostou nezbytností. Personál se při této činnosti neobejde bez speciálních polohovacích pomůcek. Ty pomáhají stabilizovat tělo a klouby, fixovat tělo v úlevových polohách a v neposlední řadě výrazně snižují riziko vzniku dekubitů neboli proleženin. Přednostně se proto u našich klientů snažíme poskytovat tuto preventivní péči než následně řešit vzniklé dekubity a navazující komplikace. Klienta tak ušetříme značných útrap a ulehčíme práci také personálu při péči o tyto rizikové klienty.

Jelikož se u nás v posledních letech zvýšil počet imobilních klientů a klientů se zhoršenou mobilitou, polohovací pomůcky se postupně staly "nedostatkovým zbožím". Z důvodu pravidelného praní a celodenního užívání se navíc mnohé z nich staly už značně opotřebené a nepoužitelné. Jsme proto velmi vděční, že jsme z nadačního příspěvku mohli toto vybavení doplnit a obnovit. Konkrétně se jedná o velký set bazálních pomůcek pro seniory, který obsahuje nejrůznější klíny, polohovací hady, spirály, válce, podhlavník, speciální deku, ortézu a další polohovací pomůcky různých tvarů a velikostí. Konečně se tak dostane na všechny klienty, kteří tuto péči potřebují.

Výboru dobré vůle Nadaci Olgy Havlové tímto velice děkujeme, neboť již po několikáté podpořil naši žádost. V předchozích letech jsme díky němu absolvovali kurzy Bazální stimulace a Paliativní péče, mohli jsme pořídit také nové lednice. Této podpory si moc vážíme. 

Za Dům seniorů „POHODA“, o.p.s.

Bc.Vítězslava Lojková

 

 

 

Novinky z domova

Dárci 2021
Pravidla pro přijímání darů:Pravidla DatumDárceHodnota daruPovaha daru    Účel použití            ... Více ...
pondělí 2. únor 2015 8:42
Projekty 2021
  ZdrojNázevÚčel použitíVýše dotace                          ... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 4:34
Aktuality 2021
Datum zveřejněníNázev        
čtvrtek 5. duben 2018 5:56