Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

MODERNÍ KOMUNIKAČNÍ SYSTÉM V „POHODĚ“
Letošní rok přináší mnohé výzvy, učí nás zavádět nové postupy a rychle řešit neočekávané situace. Vedle toho se ovšem věnujeme také otázce, jak i nadále zvyšovat kvalitu naší služby. Máme radost, že se nám i v této oblasti daří naplňovat naše priority.
Jednou z nich bylo nahradit zastaralý přivolávací systém, tedy systém, díky němuž si naši uživatelé mohou kdykoliv přivolat pracovnice v přímé péči. Díky Moravskoslezskému kraji, který podpořil náš projekt s názvem „Abychom si lépe rozuměli“ částkou 100 tisíc Kč, nyní můžeme využívat modernější technologii.
Všech 31 uživatelů má ve svém pokoji nainstalováno nové tísňové tlačítko. Jiná varianta tlačítka se zase nachází ve všech koupelnách, toaletách, v jídelně a také v kulturní místnosti Domova. Uživatel, který se ocitne v nouzové situaci, si tak může téměř odkudkoliv přivolat pomoc personálu. Součástí nového systému jsou také speciální náramky, které si uživatelé mohou nasadit například v situaci, kdy se budou pohybovat mimo budovu Domova. Znamená to, že si uživatelé mohou pomoc přivolat např. i při pobytu na zahradě, což starý systém neumožňoval.
Technologie společnosti NAM system přináší velké výhody nejen pro uživatele, ale také pro personál. Ten je nově při své službě vybaven mobilním telefonem. Každé zmáčknutí tísňového tlačítka mu ihned zahlásí mobilní aplikace. Personál tak okamžitě ví o nutnosti pomoci danému uživateli bez ohledu na to, zda je v dosahu zvukového signálu, jak tomu bylo u dosavadního systému.
Nový systém je nyní v testovací fázi. Pracovníci i uživatelé se s novým systémem seznamují a vychytávají se poslední chyby. Během listopadu se starého systému zbavíme na dobro. Náš Domov se tak stane pro své uživatele zase o něco bezpečnějším místem k životu.
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu a těšíme se na další spolupráci.
 
 

Novinky z domova

Dárci 2021
Pravidla pro přijímání darů:Pravidla DatumDárceHodnota daruPovaha daru    Účel použití            ... Více ...
pondělí 2. únor 2015 8:42
Projekty 2021
  ZdrojNázevÚčel použitíVýše dotace                          ... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 4:34
Aktuality 2021
Datum zveřejněníNázev        
čtvrtek 5. duben 2018 5:56