Cedulka Pohoda "Štěstí je milovat, tvořit, pečovat o někoho. Štěstí je asi v tom, když člověk může rozdávat sám sebe a přispět alespoň nepatrně k zlepšení světa." 
Jaromíra Kolářová

Pohoda slide 8

Dům seniorů „POHODA“ děkuje ..

Opět stojíme na prahu nového roku - roku 2022 a s danou pravidelností se v tomto čase zamýšlíme a hodnotíme rok minulý.

Asi se shodneme, že loňský rok se opět vymykal těm předešlým. Lidstvo si prošlo a stále prochází zkouškou, na kterou se dá jen těžko připravit. Mediální pres ovlivňuje mezilidské vztahy a velmi často čelíme silnému tlaku převládajících negativních zpráv, a tak stále častěji slýcháváme větu: „Časy se mění“. Bezesporu, každá generace žije v jiných podmínkách, které ji ovlivňují. Náročné covidové období a s ním spojené omezení sociálních kontaktů, má bezesporu vliv na každého z nás, potažmo naše klienty Domu seniorů „POHODA“, o.p.s. Ano, jsme jiní, a přesto jsme stejní a všichni patříme k sobě, tady a teď.

Na druhou stranu často se nám stává, že nějak nevědomky přehlížíme pozitivní zprávy, a tak bych ráda poděkovala všem, kteří druhým lidem rádi pomáhají, nejsou jim lhostejní a šíří tak kolem sebe radost. Jednou z těchto výjimečných lidí je ředitelka ZŠ Doubrava, paní Mgr. Jana Ošeldová. Stala se již tradičně iniciátorkou a organizátorkou v plnění vánočních přání pro náš Domov. Opět se jí podařilo zapojit své přátele, učitelský sbor, rodiny a žáky školy, díky nímž našlo všech 31 klientů pod stromečkem s láskou a pečlivostí zabalený dárek, pomůcky pro ergoterapii a rovněž finanční dar ve výši 10.000,- Kč.

Jsme velice vděčni Ježíškovým vnoučatům – lidem, kteří se zapojili do zmíněného projektu Českého rozhlasu a potěšili naše klienty svými dárky. Srdečné poděkování patří konkrétně panu Ing. R. Rymanovi, S. Karrenovi a paní J. Oršulíkové, Mgr. J. Rumpalové, L. Chromelové, S. Zuczek, K. Hubertové a V. Komárkové.

V neposlední řadě patří velké díky MŠ Ke Studánce a ZŠ Mládí, které nás dlouhodobě podporují a spolupracují s námi. Zapojují se do života Domova a přinášejí tak klientům radost po celý rok.

Všem výše jmenovaným děkujeme za energii, čas a laskavost, se kterou vše pro splnění snů klientů nezištně dělali. Pomohli nám tak připravit pro klienty svátky plné štědrosti a splněných přání.

Za Dům seniorů „POHODA“, o.p.s.

Hana Třasková

Novinky z domova

Volná pracovní místa
Dům seniorů "POHODA", o.p.s. hledá vhodného kandidáta na pracovní pozici: Aktivizační pracovník  Pracovní poměr na dobu určitou (1... Více ...
středa 28. leden 2015 11:47
Aktuality 2022
Datum zveřejněníNázev    19.01.2022 Volné pracovní místo: Aktivizační pracovník   18.01.2022 Návštěvy od 18.1.2022... Více ...
čtvrtek 5. duben 2018 5:56
Volné pracovní místo: Aktivizační pracovník
Dům seniorů "POHODA", o.p.s. hledá vhodného kandidáta na pracovní pozici: Aktivizační pracivník  Pracovní poměr na dobu určitou (1... Více ...
středa 19. leden 2022 9:44